Кількість ВУЗів скоротять вдесятеро

В Україні поменшає ВУЗів. Над цим працюють у Міністерстві та профільній держінспекції. Зокрема остання за чотири місяці своєї роботи перевірила близько 300 вишів і 11 із них втратили дозволи на освітню діяльність.

Нагадаємо, профільний міністр Дмитро Табачник не втомлюється повторювати — заклади вищої школи треба скоротити вдесятеро. Зараз студентів навчають приблизно 900 вузів. У 2012 році представники держкомісії вже запланували щомісяця перевіряти по десять вищих навчальних закладів.

Читайте також: Новые правила приема в вузы в 2012 году

Роботи може додатися, якщо надходитимуть скарги від громадськості. Під час інспектування комісія звертає особливу увагу на успішність студентівта порядок у документації. Багато порушень — ліцензію анулюють. Її документально можна поновити через рік. Та охочих немає.

Читайте також: Список вузов, где будет военная кафедра

Михайло Гончаренко, начальник Держінспекції навчальних закладів: «Фактично вони мають на це право, але якщо вони в результаті цієї роботи не покращили ситуацію, то яким чином зараз, коли ми позбавили їх ліцензії і коли в них підуть студенти, віриться, що вони можуть виправити ситуацію, дуже мало. Право у них таке є, але те, що вони знову можуть відновити свою ліцензію — дуже мало».

Донецкий политехнический техникум