Комп’ютер вирішить, кому і де працювати

Втомилися шукати гідного співробітника для власного підприємства? Перекладіть цей обтяжливий обов’язок на комп’ютер. У Сполучених Штатах Америки вже активно користуються спеціальними програмами для сортування резюме.

Як відібрати гідного кандидата на роботу і водночас витратити мінімум часу знають в Америці. В одній із лікарень Нью-Йорка зіткнулися із незвичною проблемою. Приблизно на 2 тисячі відкритих вакансій щороку, госпіталь отримував зо двісті тисячі резюме. Розв’язати завдання допомогла комп’ютерна програма. Вона самостійно відстежує, відбирає, заносить до каталогу, і навіть оцінює кандидатів на робоче місце.

Крістен Каналі, голова відділу персоналу лікарні: «Після того, як ми встановили програму, нам вже за перший місяць вдалося зекономити сімдесят п’ять годин часу в процесі відбору кандидатів на відкриті вакансії».

Свої висновки високотехнологічна програма робить на основі кількох відповідей на запитання щодо майбутньої роботи. Завдяки цій інформації вона встановлює, чи відповідає пошукувач заявленим в оголошенні про вакансію критеріям. Усе, що слід потім зробити роботодавцю — обрати найбільш гідних кандидатів, вже покладаючись на власну думку.

Пітер Капеллі, експерт iз комп’ютерних технологій: «Зараз рівень безробіття в США дуже високий і багато людей, намагаючись влаштуватися на роботу, йдуть на хитрощі. Приміром, подають неправдиву інформацію в резюме. Тож, аби уникнути розчарувань та не гаяти час на непридатних кандидатів, доцільніше для великих підприємств встановити таку програму та зекономити час».

Утім, деякі спеціалісти з ефективністю програми не погоджуються. Кажуть: вирішальним моментом у процесі влаштування на роботу має бути співбесіда, а не он-лайн опитування. Адже як би там не було, в майбутньому людині доведеться спілкуватися із іншими людьми в реальному житті, а не в мережі.

Донецкий политехнический техникум