Мільйон українців готові проміняти батьківщину на Європу

За освітою за кордон. Понад 1 млн 200 тисяч українців хочуть мігрувати до Європейського союзу. Кажуть дослідники. Наших громадян традиційно цікавить робота, навчання, відпочинок та ведення бізнесу. Натомість, масове перетікання робочої сили за кордон після скасування короткострокових віз до шенгенської зони, ніщо інше як міф. До того ж, перспектива ця не така вже й близька.

Нині за кордоном проживає від 3 до 6 млн українців. Ще 1 млн 200 тисяч тільки хочуть виїхати. Більшість обирають країни Євросоюзу, через високий рівень життя та відносну близькість до батьківщини. Не змінить ситуації і скасування віз для тимчасового перебування громадян у шенгенській зоні.

Читайте також: Отдых в «шенгене»: Оформить визу стало проще

Володимир Кіпень, голова Донецького інституту соціальних досліджень: «Лібералізація візового режиму, а це значить відміна віз при короткотермінових, до 3-х місяців поїздок в країни шенгенської зони практично суттєвого значення на міграційний потік не здійснює. Суттєвий вплив здійснюють саме національні візові режими».

Та й перспектива скасування дозволів на в»їзд до Євросоюзу не така вже й близька. Ніяк не завЕршиться реалізація першої фази плану дії щодо лібералізації візового режиму із ЄС. Вона виконана на 70%. Загалом же їх дві.

Ірина Сушко, керівник громадської організації: «З листопада минулого року процес уповільнився. Зокрема в частині необхідності затвердження закону про ідентифікаційні документи, що передбачають біометричні паспорти».

Без зрушень залишаються також питання розробки анти дискримінаційного та антикорупційного законодавства. Аналітики додають, із такими темпами процедура реалізації плану дій щодо скасування віз для українців може тривати роками.

Донецкий политехнический техникум