Як не помилитися при виборі твердопаливних котлів — поради фахівців

На споживчих ринках все частіше зростає попит на твердопаливні котли опалення. Це сприяє збільшенню кількості пропозицій, через це продажем котлів займається величезна кількість підприємств і магазинів. Таке придбання забезпечить повну незалежність від електрики і газу. Ціни на ці енергетичні джерела дуже сильно перевищують вартість твердого палива. Устаткування тривалого горіння характеризується економним використанням деревини, вугілля, пеллет, значно більшою ефективністю, ніж при згорянні палива в звичайних котлах. Щоб купити піролізний котел на дровах, при виборі слід особливу увагу приділяти його характеристикам.

Дії при придбанні твердопаливних котлів

Спочатку при покупці агрегату доцільно буде розрахувати площу споруди, де планується його установка, і необхідну потужність, в іншому разі можна в підсумку отримати неповноцінну і неефективну тепловіддачу. Твердопаливні котли повинні мати потужність, що коливається в межах 10 — 2500 кВт. За стандартом використання 1 кВт потужності доводиться на 10 м2, тобто максимальна площа опалювального будівлі — 25000 м2. Газогенераторні котли можуть служити як обладнання для опалення невеликих будинків, так і установкою для малоповерхових багатоквартирних будинків.

Дров’яні агрегати можна купити в інтернет-магазині і в будь-якому магазині побутової техніки. Каталог піролізних котлів демонструє такі види апаратів:

 1. побутові — від 10 до 32 кВт;
 2. напівпромислові — від 50 до 150 кВт;
 3. промислові — від 200 до 2500 кВт;
 4. повітрьонагрівні — від 12 до 100 кВт;
 5. водогрійні — від 2,5 до 100 кВт.

Весь асортимент продукції має високоякісну теплопродуктивність, включаючи автоматичний контроль режиму горіння і регулятор тяги. Вони працюють без електрики і спеціальної підготовки для експлуатації. Головні складові дров’яного котла тривалого горіння, це:

 • камера горіння;
 • колосник, який складається з двох частин;
 • змійовик;
 • камера для золи, яка регулює подачу повітря;
 • введення і виведення води.

Основні переваги дров’яних котлів тривалого горіння

Новітні розробки моделей газогенераторних апаратів не вимагають товщини труби димоходів з жаростійкої і корозійностійкої сталі більше, ніж 1,0 мм. При правильній експлуатації даних котлів температура відхідних газів не перевищує 140 — 150 ° C. Ці апарати не потребують спеціальної системі опалення, тому що легко монтуються в уже існуючу. При їх установці споживачам не потрібно купувати дозволи в контролюючих інстанціях. Економічність дров’яних котлів тривалого горіння в кілька разів вище, ніж твердопаливних котлів прямого горіння.

Досить швидко виходять на максимально ефективний режим роботи. Щоб температура води на виході досягла +60 — +90 ° C, як правило, необхідно почекати всього лише 30 — 60 хвилин. Це відбувається при підключенні до системи обігріву, як з природною циркуляцією, так і примусовою циркуляцією. Дров’яні агрегати тривалого горіння автономні і енергонезалежні. Вони не оснащені вентиляторами і димососами. Вони не вимагають використання насосів при підключенні до системи обігріву з природною циркуляцією і верхнім розливом. Економічність цих машин полягає в тому, що використання не більше 20 кг деревини на добу доводиться для обігріву 100 м2 приміщення.

Також в якості палива використовуються — дрова, дров’яні відходи, пелети, вугілля, свіжі тирси, торф’яні брикети. Відходи згоряння від цих речовин не вимагають регулярного чищення, так як згорання палива не залишає золи. Котел не потребує постійного регулювання роботи, а температура води (теплоносія) стабільна і коливається в межах t +/- 3 ° C, але головною умовою виступає наявність палива в топці (не менше, аніж 10% від максимального завантаження).

Головні переваги газогенераторних піролізних котлів:

 1. окупність;
 2. функція бездимного горіння
 3. низька зольність;
 4. абсолютна ремонтопридатність;
 5. безпосередній доступ до будь-якого вузла котла;
 6. одна закладка палива тривалістю горіння в 6 — 12 годин;
 7. гарантія на товар до 3 років;
 8. здатність працювати без присутності обслуговуючого персоналу.

24.10.2016

Донецкий политехнический техникум